با سلام و احترام خدمت دوستان و ملت شریف ایران

امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه های نماز جمعه زله کرمانشاه را یک عذاب الهی خواند و گفت توبه کنند و به خدا ایمان بیاورند. که در ادامه پاسخ این سخنان را بیان می کنم. 

بنده شیعه هستم و در شهرستان اسلام آبادغرب ساکنم. و در کل یک کرمانشاهی هستم. اعتقاد بنده و سخنان بزرگان حاکی از وحدت شیعه و سنی می باشد. باافتخار عرض میکنم که در استان کرمانشاه وحدت حفظ شده و این استان هم شیعه دارد هم سنی و هم ادیان و مذاهب دیگر گرچه تعدادشان کم است. 

هیچ یک از ما وحی دریافت نمی کنیم و نمیتوانیم با قاطعیت بگوییم که این زله عذاب الهی بوده. منطقه زله زده ازگله و سرپل ذهاب که بیشترین خسارات را دیدند اکثریت سنی مذهب هستند. لذا بحث را به تفرقه افکنی میان سنی و شیعه نیندازید. اگر اطلاع از مذهب نداشتید لااقل سفر حضرت آقا را با دقت مشاهده می کردید تا بفهمید که روستاهای منطقه کوئیک هم سنی مذهب هستند. در کل شیعه و سنی تفاوتی ندارد ما همه مسلمان و متحد و یک پارچه هستیم و در شان یک امام جمعه نیست که با قاطعیت بگوید که این زله عذاب الهی است و با کنایه زدن از کافر بودن ایجاد تفرقه کند میان شیعه و سنی. 

اگر کسی از جانب خداوند به او وحی شد و یا خبری رسید بیاید و ادعا کند که فلان اتفاق عذاب بود یا امتحان و آزمایش. که در عمل ما یک سری مردم می بینیم که در سرمای زیر صفر درجه در چادرها زندگی می کنند و حس مسلمانی و همنوع دوستی حاکی از این است که به کمک آنان بشتابیم نه اینکه آنان را مرتد و کافر خطاب کنیم. اگر این عذاب الهی است و باید توبه کنند و ایمان بیاورند پس چرا اینجور اتفاقات در کشورهای کافر و مشرک اتفاق نمی افتد؟ چرااین عذاب برای آنها نازل نمی شود؟ شما اگر علم زمین شناسی ندارید حداقل سکوت کنید، دانشمندان گفته اند که زمین انرژی دارد و گسل ها در حال حرکتند و زمین باید انرژی خود را تخلیه کند. آیا شما علمی دارید که خلاف این را با مدرک ثابت کند؟

من از نزدیک دیدم این زله را و تکان های زمین را حس کردم. زله بزرگی که کمترین تلفات جانی را داشته نسبت به قدرت آن. زله بزرگی وقتی تعداد کمی آسیب جانی ببینند بیشتر به امتحان و به خود آمدن شبیه است تا عذاب. چرا که عذاب خداوند دردناک است. در قرآن هم آمده نمونه هایی از عذاب خداوند که همه آن قوم را هلاک کرده.

اولین جبهه را مقابل سخنان تفرقه آمیز شما بیان کردم و از تمامی مسئولین و علما و اهل علم خواستارم پاسخ سخنان شما را بدهند و از کنار آن به سادگی عبور نکنند. من نمیگوییم که این زله عذاب نبوده احتمال دارد عذاب بوده باشد ولی ما علم به آن نداریم و فقط خداوند می داند و نباید شما با قاطعیت این سخن را بیان می کردید تا اینچنین در فضای مجازی منتشر شود و اینچنین تفرقه افکنی کند. کاش می آمدید و از نزدیک میدید این ن و کودکان و سالمندان را. با دست پر از کمک می آمدید و برای این سخنان خود ازمردم این استان و مخصوصا مناطق زله زده عذر خواهی کنید

روش های سرمایه گذاری و پربازده ترین روش

راهنمای باشگاه آگاه

کد گیری اوراق بهادار کارگزاری آگاه

عذاب ,زله ,سنی ,سخنان ,یک ,شیعه ,عذاب الهی ,که در ,این زله ,و از ,با قاطعیت

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

به یاد بچگی،بادکنک زردِ زرد رضا سایت وبلاگ شیراز بهترین برای تو ... گروه بازی سازی ستارگان گیمز سایت رسمی همکاری در فروش فایل PINFILES معرفی سینماهای قم گروه تبلیغات رایکا عمو قناد آدم فضایی است مجتمع نسیم علوم پزشکی پردیسان